Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Biblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Noc Bibliotek 2019 – „Znajdźmy wspólny język”

5 mini„Znajdźmy wspólny język" – to hasło towarzyszące tegorocznej ogólnopolskiej akcji - Noc Bibliotek, promującej czytanie i biblioteki czyli instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsca które łączy ludzi.
     W gminie Glinojeck akcja odbyła się z 4 na 5 października. Uczestnicy wydarzenia wraz z organizatorami imprezy: Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Glinojecku, Filią biblioteczną w Ościsłowie, Szkołą Podstawową w Ościsłowie, świętowali Noc Bibliotek całą noc w godz. od 18.00 do 6.00 rano. Napięty program akcji nie pozwolił zmrużyć oka. Pierwszym punktem wydarzenia były warsztaty plastyczne „Zmaluj COŚ z lt's my T-shirt!" z Panią Emilią Madej, podczas których uczniowie malowali farbami do tkanin pamiątkowe workoplecaki. Równolegle odbywały się gry: Kalambury i Milionerzy.

     Kolejną atrakcją były zabawy ruchowe, które zapewnili druhowie z Glinojecka i Ościsłowa, porywając wszystkich do wspólnej zabawy. Nie zabrakło także gier planszowych tj.: 5 sekund, cluedo, monopoly junior i wielu innych oraz zabawy w komiks. Uczniowie podzieleni na cztery grupy mieli za zadanie stworzyć całkiem nowego bohatera bądź antybohatera komiksu. Musieli tylko uruchomić swoją fantazję. Powstały cztery świetne projekty i nowi bohaterowie, których potem młodzi twórcy musieli zaprezentować. O godz. 1.00 w nocy rozpoczęła się wyczekiwana przez wszystkich gra pt. „Magiczni bohaterowie książek", przygotowana przez harcerzy z Ościsłowa pod okiem drużynowej Pani Katarzyny Wachnik. Gra została opracowana na podstawie znanych bajek i powieści dla młodzieży. Odbywała się w 7 punktach rozmieszczonych po całej szkole. Było magicznie, kolorowo, momentami także upiornie. Nieco po północy, harcerze wcielili się w bajkowe i fantastyczne postacie, zaskakując uczestników zagadkami i zadaniami do wykonania. Po skończonej grze najwytrwalsi z najwytrwalszych obejrzeli film pt. „Ptyś i Bill".
     Nocna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży (ok. 70 uczestników), wszyscy bawili się znakomicie i wytrwali do rana – Gratulujemy! Za zapewnienie lokalu, współpracę i zaangażowanie przy organizacji Nocy Bibliotek serdecznie dziękujemy Pani Annie Radziejewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ościsłowie oraz pedagogom (Iwonie Bierzuńskiej, Marii Bierzuńskiej, Marcie Perczyńskiej, Elżbiecie Niszczocie, Dorocie Narulskiej, Annie Gajewskiej, Izabeli Dobrzyńskiej) i druhnom drużynowym (Katarzynie Wachnik, Anecie Betlewicz, Anecie Ptaszczyńskiej), którzy podjęli się opieki nad uczestnikami i służyli swoją pomocą w trakcie trwania wydarzenia. Dziękujemy również harcerzom z Ościsłowa oraz Glinojecka za zaangażowanie się w tak bardzo ważną społecznie dla biblioteki akcję.