Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Biblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Dinozaury prehistoryczne gady

dinozaury miniW dniu 26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, dlatego dzisiejszą lekcję biblioteczną dla przedszkolaków z Ościsłowa poświęciliśmy tym prehistorycznym gadam. Dzień dinozaura to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o pradawnych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zrachowaniach oraz cechach szczególnych. W zajęciach udział wzięło 13 przedszkolaków w wieku 3- 5 lat.

Czytaj więcej: Dinozaury prehistoryczne gady

Zimowe warsztaty plastyczne

DSC03181 miniW dniach 28.01 i 04.02 odbyły się zimowe warsztaty plastyczne dla klasy I Szkoły Podstawowej w Ościsłowie. W obu spotkaniach udział wzięło 24 uczniów wraz z wychowawczynią. Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni plastycznej i twórczej oraz doskonalenie pracy indywidualnej.
Tematem przewodnim spotkań z klasą I była zima. Uczniowie wykonali dwie prace plastyczne z otrzymanych materiałów. Podczas pierwszych zajęć wyczarowali urocze ptaszki, a na drugich zajęciach sympatyczne bałwanki. W czasie zajęć plastycznych wśród uczniów widoczne było zaangażowanie w wykonanie prac. Zajęcia upłynęły nam w miłej i przyjaznej atmosferze. 

Czytaj więcej: Zimowe warsztaty plastyczne

Dzień Babci i Dziadka

DSC03089 miniW Dniu Babci i Dziadka składamy wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i pociechy z wnuków.
21 stycznia odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne dla przedszkolaków z punktu przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie. W zajęciach udział wzięło 11 dzieci.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

Poczytajki - czyli spotkanie z teatrzykiem kamishibai

DSC02512miniNa przełomie listopada i grudnia Filia Biblioteczna w Ościsłowie zaaranżowała szereg spotkań z teatrzykiem kamishibai dla przedszkolaków i uczniów ze szkoły Podstawowej w Ościsłowie. W trakcie 11 spotkań, w których udział wzięło 112 uczestników. Celem zajęć w tej alternatywnej formie czytania było pobudzenie wyobraźni dzieci. Młodzi widzowie wysłuchali znanych legend i bajek.

Czytaj więcej: Poczytajki - czyli spotkanie z teatrzykiem kamishibai