Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Biblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

O nas

„Nie ma książek moralnych lub niemoralnych.
Są książki napisane dobrze lub źle".
Oscar Wilde

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku jest samorządową gminną instytucją kultury. Terenem działania obejmuje obszar gminy miejsko-wiejskiej Glinojeck, położonej w północnej części Mazowsza.

Do podstawowych jej zadań należy: gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie głównego zbioru materiałów bibliotecznych, popularyzowanie własnych zbiorów, pełnienie funkcji ośrodka informacji biblioteczno- bibliograficznej, współdziałanie z samorządami lokalnymi, bibliotekami innych sieci w celu zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb czytelniczych, oświatowych, kulturalnych i informacyjnych mieszkańców naszego regionu.

Sieć biblioteczna w Gminie Glinojeck liczy obecnie trzy placówki, tj. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku, która powstała w 1957 roku, Filia Biblioteczna w Ościsłowie i Filia Biblioteczna w Woli Młockiej. Księgozbiór w nich zgromadzony przekracza 34 600 woluminów. Obejmuje wydawnictwa z zakresu literatury pięknej, polskiej i obcej, literatury popularnonaukowej ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz wydawnictwa dla dzieci i młodzieży, w tym lektury szkolne. Każdego roku przybywa w placówkach średnio ok. 1000 nowych tytułów poszukiwanych przez czytelników.

Biblioteki udostępniają czytelnikom ok. 12 - 15 tytułów gazet i czasopism bieżących.

W placówce głównej są 3 stanowiska komputerowe, w tym 2 z dostępem do internetu przeznaczone dla czytelników. Od 2006 roku trwają zaawansowane prace nad komputeryzacją zbiorów.