Drodzy Czytelnicy, informujemy Was, że: 

2 czerwca 2021 r. tj. środa Filia Biblioteczna w Woli Młockiej  będzie nieczynna. 

4 czerwica 2021 r. tj. piątek będzie nieczynna Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku oraz Filia Biblioteczna w Ościsłowie, w zamian za święto przypadające w sobotę 1 maja 2021 r.

zarządzenie

OD 4 MAJA 2021 R. OTWIERAMY BIBLIOTEKI DLA CZYTELNIKÓW Z WOLNYM DOSTĘPM DO PÓŁEK WRAZ Z MOŻLIWOŚCIĄ KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW NA MIEJSCU!!! PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z WYTYCZNYMI I STOSOWANIE SIĘ DO NICH!

• Czytelników obowiązują następujące limity:
Biblioteka Główna - MGBP w Glinojecku – 3 osoby
Filia Biblioteczna w Ościsłowie - 2 osoby
Filia Biblioteczna w Woli Młockiej – 1 osoba
• Stosowanie się do wymogów sanitarnych:
Obowiązuje dezynfekcja rąk przed wejściem do biblioteki oraz nakaz używania maseczek zasłaniających usta i nos.
Zachowanie bezpiecznej odległości nie mniejszej niż 1,5 m.
Pamiętajcie!
Zawsze możecie umówić wizytę telefoniczne lub mailowo na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek oraz skorzystać z rekomendacji bibliotekarza, który pomoże wybrać odpowiednią książkę.

Zapraszamy serdecznie do naszych placówek bibliotecznych. Czekają na Was NOWOŚCI, AUDIOBOOKI, GRY PLANSZOWE, KODY DO LEGIMI.
Przypominamy jednocześnie o zwrocie zaległych egzemplarzy. Za przetrzymane książki nie będziemy nakładać kar, za to bardzo zależy nam na tym, by jak najwięcej czytelników mogło skorzystać z naszych zbiorów.

Uwaga obowiązuje nowy termin obostrzeń!

Szanowni Czytelnicy, Rząd zdecydował o ponownym przedłużeniu obostrzeń do niedzieli 25 kwietnia 2021 roku. W związku z powyższym informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku oraz filie biblioteczne będą nadal działać w trybie wypożyczeń bezkontaktowych. Akcja „KSIĄŻKA NA TELEFON” zostaje przedłużona na czas obowiązujących restrykcji.

komunikatKomunikat!

Szanowni Czytelnicy, w związku z decyzją Rządu o przedłużeniu obostrzeń do niedzieli 18 kwietnia 2021 roku w całej Polsce, informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku będzie nadal działać w trybie wypożyczeń bezkontaktowych. Akcja „KSIĄŻKA NA TELEFON" zostaje przedłużona na czas obowiązujących restrykcji. Więcej informacji pod tym adresem.

Informacja

Szanowni Czytelnicy, uruchamiamy akcję KSIĄŻKA NA TELEFON!
W związku z obostrzeniami pandemicznymi ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w całym kraju, od 15 marca do 9 kwietnia 2021 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku oraz Filie Biblioteczne w Ościsłowie i Woli Młockiej będą prowadzić wypożyczenia książek wyłączne po wcześniejszej rezerwacji książek telefonicznie lub mailowo. Książki będą wydawane w wejściu do Biblioteki o ustalonej z bibliotekarzem godzinie z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych. Godziny pracy placówek pozostają bez zmian.


KONTAKT DO NAS:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku:
tel.: 23 6742967
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Filia Biblioteczna w Ościsłowie:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Filia Biblioteczna w Woli Młockiej
tel.: 23 6533258
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Na podstawie § 28 ust. 6 i ust. 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rozporządzeń zmieniających z 10 i 11 marca 2021 r. zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w bibliotekach publicznych tj. zakaz organizacji wydarzeń z udziałem publiczności oraz udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom wewnątrz budynków (czytelnie, wypożyczalnie). W związku z decyzją Rządu uruchomiliśmy akcję KSIĄŻKA NA TELEFONabyście Państwo mogli korzystać z wypożyczeń. Wystarczy zadzwonić lub skontaktować się elektronicznie z wybraną placówką biblioteczną i złożyć zamówienie. Następnie po skompletowaniu książek przez bibliotekarza odebrać książki zgodnie z ustaleniami.

Przy wyborze książek zachęcamy Państwa do korzystania z katalogu online dostępnego na stronie biblioteki www.mgbpglinojeck.pl

W celu uniknięcia kolejek prosimy o stosowanie się do wyznaczonych procedur: o umówionej godzinie z zachowaniem reżimu sanitarnego Czytelnik zostawia ewentualne zwroty w punkcie zwrotu i z komody w przedsionku biblioteki (punkt odbioru) odbiera zamówione pozycje.